Zaczęło się od Warszawy
Festiwal Old Jazz Meeting liczy sobie już ponad 50 lat, jednak nie od początku organizowany był w Iławie. Najpierw zagościł w warszawskiej "Stodole", a do Iławy trafił w 1994 r. - stało się to dzięki inicjatywie Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Stanisława Cejrowskiego. Od tej pory organizowany jest każdego lata, zazwyczaj w okolicach 15 sierpnia.

Jazzowy amfiteatr
Iława z wielką dumą stała się gospodarzem festiwalu "Złota Tarka", a pragnąc jak najlepiej sprawdzić się w nowej roli, postanowiła stworzyć na tę okazję specjalny amfiteatr. Przyjął on imię Louisa Armstronga - jednego z najsłynniejszych wokalistów jazzowych i amerykańskich trębaczy.

Harmonogram imprezy
Uczestnicy festiwalu zazwyczaj bawią się w rytm jazzowej muzyki przez trzy dni (od piątku do niedzieli). Zawsze czekają na nich niesamowite koncerty gwiazd polskich i zagranicznych, które odbywają się w amfiteatrze, parku miejskim oraz wybranych restauracjach. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście konkurs jazzu tradycyjnego, którego laureatom wręcza się nagrody "Złotej Tarki".
W tym roku Festiwal Jazzu Tradycyjnego także zagości na deskach iławskiego amfiteatru. Jego organizatorzy przygotowali dla uczestników rozmaite muzyczne występy, "Ball Jazzowy" oraz najważniejszy koncert galowy.

/ Fot. Pixabay / CC0